GENEALOGIA RODU PANKOWSKICH
WIELE POKOLEŃ, NIEROZEWALNE WIĘZY

Ja również zapoznaję się z tą stroną i muszę przyznać, że na co dzień się nie myśli o przodkach – ludzie są tak zaganiani, ja też, że brak czasu jest na szperanie w przeszłości, a tu proszę znalazł się PAN JERZY i zadziwił nas pozytywnie. Super sprawa.

Pozdrawiam Agnieszka Rusnak z d.Pankowska

Z ogromnym zainteresowaniem obejrzałam stronę. Podziwiam Pana, bo sama interesuję się historią i wiem, jak wielki trud włożył Pan w to dzieło. Strona, zarówno pod względem technicznym jak i merytorycznym, bardzo dobra, funkcjonalna i estetyczna. Jeśli mi czegoś brakuje na stronie, to tylko odzewu wszystkich  osób, które noszą nazwisko Pankowska lub Pankowski. Panie Jurku, jest Pan Szlachetnym Krzewicielem Historii Rodu Pankowskich i myślę, że członkowie Pana rodziny zgodzą się ze mną, że to Panu  należy się taki tytuł. Życząc dalszych sukcesów w genealogii rodzinnej i dołączając wyrazy szacunku zostawiam swój ślad bytności na stronie w postaci wpisu.

Bardzo ciekawa  strona i pomysłowa grafika strony. My genealodzy bardziej patrzymy na treść, a ta jest tu dokładnie opracowana.
Pozdrawiam

Skąd przyszliśmy, pytanie tak ważne. Ważniejsze, niż pytanie o znak horoskopu. Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał. Prawda? Nie wierzę w horoskopy, następna nauka, aby ktoś miał pracę, albo aby łatwiej można było sobie wytłumaczyć słabe strony drugiej osoby bez myślenia własną głową. Wierzę w tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenia. Ta atmosfera niepowtarzalna budzi się w nas wcześniej, czy później. Jeżeli była zła walczymy nadaremnie z tym bagażem przeszłości. A potem i tak patrząc w lustro widzimy, że nic się nie zmieniło, tylko może data inna jest. Tworzyć własne drzewko genealogiczne, to jak spojrzeć w lustro.

Oglądałam stronkę wiele razy. Jestem zachwycona Twoją stroną! Rzecz jasna, że strona technicznie poprawna, bardzo dopracowana. Twierdzę jednak, że nie to się liczy, liczy się zawartość i pasja autora strony – Jurka Pankowskiego. Mnie się bardzo podoba:)), bo jest rozwinięty ciekawy temat i Jurek pisze o tym, co Go interesuje i co jest Jego pasją, a to się liczy. Jest to wartościowa strona i może stanowić wizytówkę dla innych, którzy chcą stworzyć historię swego rodu, a także może służyć jako pomoc audiowizualna na zajęciach w różnych placówkach zajmujących się genealogią. Pozazdrościć pomysłu::)))).

Piękna strona o rodzinie PANKOWSKICH. Szkoda, że nie mogę odnaleźć gałęzi z Krakowa skąd pochodzę. Pozdrawiam!!!!

Dziękuję za zaproszenie mnie do obejrzenia tej strony.
Jestem pod wrażeniem, bardzo mi się podoba, włożyłeś wiele pracy w tworzenie drzewa genealogicznego.
To drzewo rodu Pankowskich jest niesamowite, ta grafika, zdjęcia, opisy.
To jest niesamowicie wspaniale opracowane,

Pozdrawiam Grażyna Demczuk

Jestem pod wrażeniem naszej strony!!! Naprawdę świetna. Gratuluję wytrwałości w poszukiwaniach!
Oczywiście, poszukam odpowiedniego zdjęcia i prześlę je do Ciebie (pewnie będzie to w okolicach Świąt).
Życzę dalszych sukcesów i dużo satysfakcji.
Serdecznie pozdrawiam z Wrocławia

Serdecznie gratuluję znakomitej strony prezentującej historię Państwa Rodziny oraz
w imieniu WTG “Gniazdo” zapraszam do odwiedzenia witryny http://www.wtg-gniazdo.org i do współpracy w ramach naszego towarzystwa.
Pozdrawiam.

Pragnę pogratulować Ci wspaniałej pracy,  strona jest doskonała i myślę, że będę mógł pogłębić swoją wiedzę na temat moich przodków. Drzewo genealogiczne Pankowskich wygląda znakomicie i zrobię wszystko, aby dostarczyć Ci więcej materiałów, zdjęć.

Cześć .
No, no. Bardzo fajnie wygląda ta strona. Widzę, że dopiąłeś swego.
Gratulacje i pozdrawiam.

He! Już tam byłam! Stronka fajna, ale brakuje mi pewnego, ważnego elementu: wyszukiwarki, w którą mogę wpisać szukaną osobę. Chodzi mi o to, żeby tak, jak na większości stron, było pole “znajdź”, do którego wpisuje się imię i nazwisko osoby szukanej i wyświetlają się dane od niej. Bo tak jak jest, mam wrażenie, że gdybym szukała np. jakiejś przykładowej Marii Pankowskiej z domu Kowalskiej to musiałabym przeglądać cały spis (a jest dosyć długi). I nie wiedziałabym czy mam szukać wg “Kowalska” czy wg “Pankowska”. A gdyby była wyszukiwarka, to wpisałabym imię i nazwisko i wyskoczyłyby mi wszystkie osoby o takich danych. Chyba wytłumaczyłam, o co mi chodzi. Pozdrawiam i powodzenia!

Co do Twojej strony, jak pisałem, bardzo mi się podobała, ma bardzo ładną grafikę, jest komunikatywna, przejrzysta i łatwa w obsłudze. Szczególnie podoba mi się dział jak zaczynaliście. To zawsze ciekawe opowieści. Nie mogłem niestety otworzyć żadnych dokumentów, by je obejrzeć. Obejrzałem także film (nie widziałem go w TV). Dobry jest dział poszukiwań. Jeśli do strony nie jest dołączony programik do pozycjonowania strony, to można jeszcze dodatkowo umieścić te poszukiwania na tablicach ogłoszeń innych stron, np. www.ornatowski.pl – tam jest więcej odwiedzin. Macie sporo zdjęć rodzinnych, to szczęście, nasze rodzinne domy padły ofiarą zawieruch wojennych, stąd każde zdjęcie jest bardzo cenne. Ale mam parę zdjęć 100-letnich, mam także zdjęcie prababci urodzonej w 1849 roku. Ostatnio odnalazłem zdjęcie domu pradziadków, jeszcze z czasów zaborów. Ja chyba nieco inaczej podchodzę do swoich zbiorów. Bardziej historyczno-ewidencyjnie. Prowadzę wszystkie możliwe drzewa rodzinne (swoje i żony – dla dzieci), zbieram wszystkie osoby, wiadomości i materiały. Prowadzę genealogię ale i historię rodzinną. Staram się także opisywać żywoty przodków. Prowadzę album multimedialny (zdjęcia, nagrania audio i wideo, szczególnie osób, które odeszły), dział gniazda, gdzie gromadzę materiały (zdjęcia, mapy, historia, położenie, parafie) miejsc ,gdzie mieszkali przodkowie, kolejnym działem jest dokumentacja grobów i cmentarzy, następnym album dokumentów (akta stanu cywilnego, w tym metrykalne również sporządzone przez księży, umowy, listy, dokumenty identyfikacyjne itp), ostatnio zacząłem gromadzić próbki pisma ręcznego przodków (sporo tego jest na zdjęciach i w listach). Jak pisałem korzystam z polskiego programu, bo umożliwia on gromadzenie wszystkich tych gadżetów, również ulubionych przez przodków pieśni czy innych utworów muzycznych, a nawet filmów. Mam chyba szczęście, bo w rodzinnej miejscowości Ojca na Mazowszu, są w parafii księgi prawie kompletne od 1624 roku, ze strony mamy Ojca jest cały XIX wiek, gorzej z rodziną mojej Mamy (Ukraina, Gruzja, Rosja, Turcja, Portugalia, Kanada, itd.),ale jakoś sobie radzę powoli. Póki co, nie umieszczam strony w Internecie, ale z tego programu automatycznie generuje się takie stronki, co często czynię i rozdaję w rodzinie na płytkach CD. Mam dość dobre kontakty internetowe z wieloma krewnymi i powinowatymi. Jeśli podasz mi jakiegoś e-maila (Twoje dane są ukryte), to prześlę Ci parę danych dot. współczesnych Pankowskich (jest Was w Polsce ponad 4 tysiące), napiszę i pokaże Ci gdzie. Za pomocą tej strony nie można niestety przesłać załączników.

Ja również jestem pod wrażeniem. Zabawy z genealogią stały się dziś modne, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zabawy jest tu zdecydowanie mniej, niż ciężkiej pracy. Satysfakcja za to gwarantowana, zwłaszcza, gdy efekt tej pracy jest taki, jak widziałam na odwiedzonej stronie.

Bardzo dziękuję Panu Jurkowi za podanie mi linku do tej stronki. Patrząc i oglądając tę stronkę człowiek zdaje sobie sprawę jak ten czas nam szybko ucieka, jak ważne są te więzi rodzinne. To miło tak zobaczyć, gdzie właściwie sięgają nasze korzenie, z biegiem czasu niestety takie wiadomości się zacierają …czas robi swoje. Jestem pod wrażeniem takiej “mrówczej” pracy, która spowodowała to, że doszło do utworzenia tak pięknej stronki. Grafika niesamowita, subtelna …Człowiek ogląda wiele stronek na internecie i są stronki takie, że ….na drugi dzień już nic się nie pamięta, a są takie,……które pozostają w pamięci na wiele, wiele dni..i to właśnie do tych się często powraca. Ale myślę, że najbardziej ważna jest treść. Trzeba wiele trudu, by zebrać te wszystkie wiadomości…Gratuluję ……Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem ..ta stronka to……ot taki “biały kruk” internetowy…gratuluję jeszcze raz…

Dziękuję za zaproszenie, które wysłał Pan na konto Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego. Cóż mogę napisać, jestem mile zaskoczony tym, co widziałem i jak już pisałem w temacie wiadomości, podziwiam. Bardzo dużo materiałów, a także przejrzystość w treści stawia Pana stronę w czołówce najlepszych stron poświęconych rodzinie. Cieszę się, iż mogłem zobaczyć tak dobrze dopracowaną stronę. Życzę Panu wielu sukcesów na dalszej drodze poszukiwań.

Pozdrawiam Piotr Glądała

Gratuluję przede wszystkim świetnej strony. Natknąłem się na nią przypadkiem i zrobiła na mnie ogromne wrażenie.To wielka rzecz, a tym bardziej cieszy fakt, że stworzył ją ktoś o takim samym nazwisku jak moje. Nie wiem, czy należę do tego rodu. Nazywam się Zbigniew Pankowski. Mój dziadek Ignacy Pankowski był ożeniony z Jadwigą z Brzozowskich. Żył w latach 1898-1985. Urodził się w Uniecku. Przed wojną dziadkowie mieszkali w Baranku koło Glinojecka pod Mławą. Po wojnie przenieśli się do Wilamowa pod Małdytami. Mój pradziadek Szczepan Pankowski był ożeniony z Zofią z Mocnych. Niestety nie znam jego lat życia. Nie znam też wcześniejszych przodków. Może pan dysponuje większą liczbą informacji niż na stronie, będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju informacje. Serdecznie pozdrawiam.

Z poważaniem Zbigniew Pankowski.

Byłem, widziałem, jestem pod wrażeniem…
Zwłaszcza drzewo jest fascynujące. Autor wykonał fascynującą pracę i chwała mu za to. Szkoda tylko, że nabycie programu do tworzenia takich drzewek nie jest dostępne do własnego tworzenia w dostępnej cenie. Całość strony wykonana prawie perfekcyjnie, a więc moje wyrazy uznania za realizację pięknego dzieła. Gratulacje i gorąca prośba o konieczną kontynuację tego wspaniałego dzieła.

Gratuluję! Strona jest przepiękna! Podziwiam, że tak wiele potrafiłeś zebrać informacji i tak wspaniale je przedstawić. Jestem pod wrażeniem i bardzo się cieszę, że mogę poznać tylu krewnych, zajrzeć do ich historii, zobaczyć jak wyglądali, a może z czasem dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Jest naprawdę wspaniała. Mogłam zobaczyć mojego Dziadka na zdjęciu, którego nigdy nie widziałam. Niesamowite wrażenie. Naprawdę jestem pełna podziwu i uznania. Będę jeszcze szukać pamiątek i rodzinnych opowiastek i wszystko prześlę, żeby strona rozwijała się coraz bardziej. Bardzo Ci dziękuję za możliwość poznania Rodziny mojego Taty.

Witam!
Ciekawa strona. Nie sądziłem, że poza mną ktoś interesuje się genealogią rodu. Bardziej prawdopodobny jest herb Janina, choć nie ma co do tego pewności. W chwili wolnego czasu sprawdzę w herbarzu Niesieckiego. Jeśli byłaby potrzebna jakaś pomoc, mam dostęp do różnych źródeł, m.in. właśnie herbarzy.
Pozdrawiam!

Po przeczytaniu i obejrzeniu:
nie mogę się zdecydować, czy przeważa we mnie podziw, czy “zazdrostkowanie” (że Jerzy tak chciał, potrafił i zrobił).
Dlatego wariant trzeci wybieram:
GRATULUJĘ.

Ja tworzę drzewo bardzo niedawno. Mój tata mnie do tego zachęcił. On pisał na kartkach, ja w programie próbowałam wszystko zapisać. Ale drzewo, które zobaczyłam na tej stronie, mnie zafascynowało.

Pozdrawiam. Mermer

Wydaje mi się, że powinna być mała, rubryka gdzie podany byłby numer konta, na które można byłoby wpłacać dowolne sumy pieniężne, żeby pomóc autorowi utrzymywać tę stronę. Wiadomo, że nikt nie lubi płacić jak nie każą, ale czy cel nie jest szczytny?

Witaj Jurku,
po obejrzeniu Twojej strony jestem zachwycona, wielokrotnie przeglądałam strony innych i czasami można było po prostu zabłądzić.
Poruszanie po Twojej stronie jest proste, przejrzyste i przyjemne.
Zajrzałam chyba wszędzie, tylko miałam problem z odtworzeniem filmu – “Hrabiowie spod ziemii”, zorientowałam się, że chodzi o pracę w kopalni chyba, że jestem w błędzie to mnie popraw. Bardzo żałuję, że nie mogłam tego prześledzić, ale na pewno spróbuję ponownie jak wróci Córka – Ona jest bardziej biegła w obsłudze kompa.
Genealogią swojej Rodziny zajmuję się już dość długo i mimo sporej ilości dokumentów i pamiątek nie mam odwagi stworzyć swojej własnej strony, chociaż myślę o tym już od dawna. Na pewno wynika to z tego, że jestem kompletnym laikiem komputerowym.
Oprócz genealogii od strony Taty i Mamy zajmuję się Rodziną Męża, robię to z myślą o mojej Córce Pauli, żeby poznała swoje korzenie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach i rozwijaniu przepięknej pasji.

Witam serdecznie,
Panie Jerzy obejrzałam Pana stronę i pragnę przekazać wyrazy uznania, wykonał Pan ją profesjonalnie. Bardzo mi sie podobała – jestem pod wrażeniem.
Ja również zajmuję się genealogią i tworząc drzewo naszego rodu spotkałam się z nazwiskiem Pankowski. Bratanica mojego dziadka Ksawera Wąsikówna ( ur. 1893), córka Franciszka Wąsik i Paulina Brygida z Kiełczyńskich ( c. Jana Kantego i Brygidy z Blinowskich) w 1916 r. Zawarła związek małżeński z Janem Ignacym Pankowskim.
Nie wiem czy Jan Ignacy Pankowski był spokrewniony z Pana rodziną. Pragnę nadmienić, że w miejscowości w której mieszkam obecie, a także mieszkali moi przodkowie nazwisko Pankowski było znane.

Pozdrawiam bardzo serdecznie, Urszula Bzdyra

Witam Panie Jerzy. Wspaniała strona; podziwiam i dziękuję. Niestety nie odnalazłem związku Pana rodziny z rodziną mojej żony z domu Pankowskiej, ale informacje zawarte na Pana stronie w dziale aktualności i poszukiwania pozwalają mi sądzić, że wpisy Pankowskich z okolic Rypina łączą się wyraźnie z tworzonym przeze mnie drzewem. Posiadam dość dobrze udokumentowane drzewo Pankowskich (od końca XVIII wieku). Pankowskich z parafii Rypin. Mam więc pytanie i prośbę. Czy mógłbym otrzymać adres e-mail: Stefana Pankowskiego i Wojciecha Pankowskiego – wpisy z poszukiwań oraz Teresy – wpis z aktualności \”Ciekawe informacje\”. Serdecznie dziękuję.