Czy uda się znaleźć krewnych ?
Czy uda się znaleźć krewnych ?

Witam, moja mama(80lat) z domu Pankowska całe życie poszukiwała informacji o swojej rodzinie. Jej ojciec Czesław Pankowski zginął na Majdanku w młodym wieku 24lata. Mama prawie nie pamięta swego ojca. Jej dziadkowie to chyba Jan Pankowski i Aniela. Chciałabym zrobić jej przyjemność i dotrzeć do historii rodu. Mama mieszka w Kraśniku. Rodzina jej ojca wyjechała do Poznania i Gorzowa. Gdzie mogłabym znaleźć coś ciekawego? Moja mama Irena Pankowska z. domu. Ojciec Czesław Pankowski najstarszy syn. Rodzeństwo Czesława :Zdzisław, Wacław, Jan, Emilia i Marianna. Dziadkowie Jan Pankowski i Aniela. Mieszkali prawdopodobnie w Janowie Lubelskim i ponoć tam mieli majątek. Po wojnie i po śmierci Jana jego żona Aniela wyjeżdża z młodszymi dziećmi na ziemie odzyskane okolice Gorzowa. W Lubelskiem zostaje Emilia. Czesław ginie na Majdanku 1945. Moja mama jest jego jedyna córką. Mama mówi, że dziadkowie byli herbu Janina. Nic nie wie o pradziadku.

Takie otrzymałem e-maile od Beaty Wiśniewskiej, wymieniliśmy kontakty i za kilkanaście dni zadzwoniła do mnie Pani Irena Pankowska z domu. Długo rozmawialiśmy, starałem się pozyskać jak najwięcej informacji. W rozmowie dowiedziałem się że ta gałąź Pankowskich może mieć coś wspólnego z Zaklikowem ( Lubelskie), wykonałem telefon do Juliusza Pankowskiego, który mieszka w Zakopanym i wiem że jego rodzina pochodzi z Zaklikowa. Czekam na wiadomość od Juliusza i Pani Ireny.

Po przeczytaniu, moja mama Irena dodała następujące informacje: rok urodzenia jej ojca Czesława -1918 – wyciągała metrykę ojca w gminie Trzydnik (czyli miał lat 26/27 gdy zginął na Majdanku), grób dziadka Jana jest w Zaklikowie i ponoć miał tam kamienicę. Jej kuzynką była Helena Pankowska lekarz radiolog (?). Przyznawała się do mojej mamy gdy mama była małym dzieckiem. Mama niestety nie pamięta gdzie jej ojciec się urodził.
 
 
 
 
Wysłałeś wiadomość Wczoraj o 19:23
Dziękuję